עולם העמותות וקבלת אישור ניהול תקין עולה מדרגה. זה מורכב יותר וחושף יותר

הדוח המילולי המפורט החדש חושף מידע מקיף על העמותה. סקירת ההקצאות שניתנו, צדדים קשורים, שכר בכירים וקרובי משפחה, מטרות ויעדים וכו' – וכל זה באופן מכוון המגביר שקיפות ציבורית ואכיפה רשותית. ממידע מילולי הנערם אצל הרשם, הופך כל מידע ונתון ליחידני בולט ובר הצלבה.
בימים אלו גם יצא הרשם בפרסום לציבור לעניין שינוי מדניות בהקצאה אישורי ניהול תקין לעמותות. להלן קישור לתגובת הציבור. משרדנו פועל על מנת לנסות לרכך מספר סנקציות מרחיקות לכת (ראה בנפרד).

[1] חדש! דוח מילולי מפורט מורחב

לקוחות משרדנו יקבלו באופן פרטני טופס למילוי מהרפרנטית האחראית על התיק במשרדנו. רוב השדות ימולאו על ידינו. מסומן באופן בהיר השדות הנדרשים למילוי על ידי העמותה (מסומנים בצבע צהוב בהיר).
ההגשה למס הכנסה עדיין ידנית ולפיכך, ההגשה המקוונת לרשם אינה מייתרת את הגשת המסמכים המקוריים.
פעם ראשונה בהיסטוריה רשם העמותות פונה אלינו בבקשה: תמתין!! רשם העמותות עובר למערכת ממוחשבת חדשה – לא ניתן עדיין להגיש בקשות לניהול תקין 2020 עד 1.4.19 חשוב להתארגן כבר כעת.
הדרכות מטעם משרדנו, בנוכחות רשם העמותות – יתקיימו בתאריכים: בירושלים ב 27.5.2019 בבני ברק ב 5.6.2019 רישום מראש חובה – במזכירות משרדנו במייל cpa.mishor@cpa.mishor.co.il

[2] חדש! דיווח מקוון וחתימות דיגיטליות

החל מה-1.4.19 תהיה אפשרות להגשת מסמכים לרשם העמותות בצורה מקוונת לאחר הזדהות ממשלתית או באמצעות כרטיס חכם. הגשה מקוונת תתאפשר על ידי בעלי תפקידים בעמותה: חברי ועד, מנכ"ל, רואה חשבון או עורך דין העמותה. מומלץ לבעלי התפקידים (מנכ"ל וחברי ועד) המעודכנים אצל רשם העמותות, להיכנס באמצעות הזדהות ממשלתית או באמצעות כרטיס חכם לאזור האישי של העמותה >>>, ולוודא כי כתובת העמותה לרבות כתובת הדואר האלקטרוני מעודכנות כנדרש.

[3] הגיבו! סקר רשם העמותות עם הגברת האכיפה והנסקציות

הגיבו לרשם! הרשם פונה לציבור לקבלת תגובות על הגברת האכיפה והסנקציות.
עמותות עם גורם מלווה או מי שהגיש באיחור דוח כספי, יתקשה לקבל ניהול תקין.
לטיוטת השינויים מצ"ב קישור >>> קישור לסקר >>> ראו גם תגובתנו >>>

משרדנו כבר החל בהכנת הדוחות הכספיים והמילוליים לשנת 2018. ככל שהנח"ש מתבצעת על ידכם, נא עדכנו אותנו מועד העברת החומרים והאם צפוי כי נוכל להיערך עוד לפני פסח.

עד סוף חודש מרץ עמותות זכאיות לאגרה מופחתת. חבל לפספס. ניתן לבדוק האם טרם שולם, ולשלם באופן מקוון >>>, או בשובר שהתקבל בדואר. לבירורים בנושא אגרה 1-700-70-60-44